Stavební spoření

Stavební spoření patří ke klasickým a nejoblíbenějším způsobům jak zajistit dětem finance, se kterými se vydají na svou cestu životem. Prvořadou starostí každého mladého manželského páru je sehnat kvalitní bydlení. Situace však nebývá vždy jednoduchá. Na obstojný dům je nutno spořit dlouhá léta i v případě, že máte slušné jmění ze stavebního spoření od rodičů. Řešením problému s bydlením je tedy hypotéka. Při zvolení správného finančního produktu, lze splátky úspěšně absolvovat.

Stavební spoření a jeho tradice v ČR

Obecně lze říci, že český člověk je tvorem konzervativním. Pro stavební spoření se v naší zemi rozhoduje zhruba polovina všech střadatelů. Průměrný finanční obnos, který lidé pravidelně na stavební spoření ukládají, se pohybuje mezi jedním až dvěma a půl tisíci korunami měsíčně.

Stavební spoření a nová vláda

Stavební spoření se možná v důsledku úsporných opatření dočká změn, bude tedy zajímavé sledovat vývoj v oblíbenosti tohoto produktu. Je možné, že dají lidé před spořením přednost hypotékám. Hypotéka je v porovnání se spořením výhodná hlavně v tom ohledu, že hodnota vašeho dluhu se s inflací snižuje. Naopak pokud spoříte lze s rostoucí inflací očekávat ztrátu na hodnotě vašich úspor. To co je pro vaši situaci opravdu nejvýhodnější vám zjistí finanční poradenství. Poradí vám, je-li výhledově lepší se zadlužit či spořit, případně jak tyto dvě možnosti efektivně skloubit.

Spoření pro děti – obsah:

Doporučujeme

Moje finanční portfolio
Jednoduchá správa financí

V oblasti spoření pro děti vám poradí:

spoření pro děti