Spořící produkty

Chystáte se spořit za různým účelem? Finanční instituce v České republice jsou opravdu rozličné. Tak jako je prvním krokem, který byste měli podniknout při rozhodování se o hypotéce, hypoteční kalkulačka, stejně tak je při rozhodování se o spoření potřebná spořící kalkulačka. Spořící kalkulačka je v podstatě reciprokým zařízením ke kalkulačce hypoteční. Zadáváme v první řadě cílovou částku našeho spoření. Rozhodujícím faktorem je výše pravidelné měsíční úložky. Úložku volíme v takové výši, která nepotopí náš rodinný rozpočet. Spoření budeme vybírat zejména podle toho, jakou roční úrokovou sazbu nám banka nabídne. Musíme se smířit s tím, že zaplatíme také nějaký vstupní poplatek za uzavření smlouvy. V některých případech můžeme také zažádat o státní podporu. Další položkou jsou pak mimořádné vklady. Pokud se rozhodujete, který spořící produkt zvolit, bude vám velmi nápomocné finanční poradenství.

Spořicí účet

Velice oblíbeným produktem je spořicí účet. Spořicí účet využijete zejména tehdy, pokud si přejete vytvořit jistou finanční rezervu. Jedná se o účet, který je určen klientům ke zhodnocování jmění se současnou možností průběžného ukládání. Tato možnost v sobě spojuje dostupnost peněz a bezpečnost uložených prostředků. Termínovaný vklad je vhodnější k uložení financí na delší časové období, jelikož disponuje vyšší úrokovou sazbou. U termínovaného vkladu známe dopředu celkový výnos.

Dětská konta

Pokud se rodiče rozhodují dětem spořit již od útlého věku a nechtějí volit zrovna stavební spoření, jsou zde pro ně nejrůznější dětská konta. Děti si tak mohou také vyzkoušet, jaké to je samostatně se rozhodovat o svém jmění a postupně se s ním naučí hospodařit. Tyto poznatky v pozdějším věku velmi ocení.

Spoření pro děti – obsah:

Doporučujeme

Moje finanční portfolio
Jednoduchá správa financí

V oblasti spoření pro děti vám poradí:

spoření pro děti