Podílové fondy

Pokud vám připadá, že spoření není příliš výhodné, můžete se rozhodnout pro poněkud progresivnější způsob investic. Pokud máte rádi jistou dávku napětí spojeného s rizikem a máte soutěživého ducha, jsou pro vás podílové fondy jako stvořené.

Podílové fondy jako investice

Dalším oblíbeným způsobem, jak zhodnotit osobní finanční vlastnictví, jsou podílové fondy. Zde se může úroveň vašeho zisku měnit, a to jak do záporných tak do kladných hodnot, proto s sebou přináší tento způsob investic jisté riziko. Oproti spoření je však způsobem, jak ze svého kapitálu vytěžit větší množství peněz.

Podílové fondy a trhy

V nabídce podílových fondů se setkáváme s fondy pokrývajícími celou řadu trhů po celém světě. Vyspělé trhy se nacházejí v Africe, Severní Americe, Asii, Pacifiku, Japonsku a západní Evropě. Rozvíjející se trhy jsou v Asii, Jižní a Latinské Americe, Evropě a Africe. Orientace na finančních trzích a burzách není zrovna jednoduchá. Při rozhodování se o investici je nutno mít přehled. Pokud nepatří tento obor mezi vaše hobby, je dobré se obrátit na finanční poradenství. Investovat lze do nejrůznějších oborů lidské činnosti. Biotechnologie, ekologie, energetiky, komodit, přírodních zdrojů, nemovitostí a technologií. Vývoj světových trhů lze sledovat na investiční mapě. Odborníci ve finančním poradenství se vás zeptají na podrobné informace a poradí vám s řešením vaší situace.

Pravidelné nebo jednorázové investice?

Hlavní předností pravidelných investic je to, že se v čase náklady průměrují. Anglicky se tento proces nazývá „cost averaging efect“. Pokud se nacházejí trhy v poklesu, lze za stejnou částku nakoupit více produktů než v době konjunktury. V době poklesu kurzů tak může získat více podílů fondu a v době rostoucího kurzu méně. V dlouhodobém horizontu tak lze dosáhnout výhodné průměrné ceny pro podíly fondu. Tento efekt je o to větší, čím déle je investováno.

Spoření pro děti – obsah:

Doporučujeme

Moje finanční portfolio
Jednoduchá správa financí

V oblasti spoření pro děti vám poradí:

spoření pro děti